02 Şub 2018

Fransa Hakkında Genel Bilgiler

0 Yorum

Fransa schengen üyesi bir Avrupa ülkesidir. Birliğin büyük ve güçlü ekonomileri arasında yer alana ülkesi Fransa’nın Yönetim şekli parlamenter Cumhuriyet olup, Fransa’nın nüfusu 66 milyondur ve 675,000 km2 Yüzölçümüne sahiptir. Batı Avrupa ülkesi olan Fransa’nın biri kuzey Atlantik okyanusu diğeri Akdeniz olmak üzere iki sahil şeridi vardır ve sahil uzunluğu 3425 km’dir. Fransa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan Paris aynı zamana da ülkeye başkentlik etmektedir. Almanya, İtalya, Belçika, İspanya ve İsviçre ile komşuluk etmektedir.

Fransa da iklim farlılık göstermektedir. İspanyada Belçika sınırına kadar okyanus iklimi hakimdir ve yıl boyunca fazlaca yağış görülürken iç kesimlerde kıtasal bir iklime sahiptir. Belçika, Almanya ve İsviçre sınırlarına doğru kışları soğuk geçer. Güneyinde ise Akdeniz iklimi hüküm sürer kışlar ılık yazlar sıcak ve kuraktır .Yani bu ülkede ani sıcaklık farlılıkları pek yaşanmaz.

Ana dii Fransızcadır. Avrupa da yaygın olarak kullanılan diller arasında olan Fransızca ayrıyeten kibar ve nazik bir dildir. İlginç olan konu ise Afrika da Fransızca konuşan kişi sayılısı Fransadan çok daha fazladır. Fransa yaklaşık olarak 300,000 yabancı öğrenciye ev sahipliği yapar. Bunun sebeplerinden biri düşük olan eğitim ücretleridir fakat eğitim sistemi biraz sinir bozucu olabilir. Bunun en önemli etkilerinden biri Fransızcanızın en az orta seviye olmasının istenmesidir. Birde eğitim almak için Paris’i seçmişseniz işiniz daha da zorlaşacak çünkü barınma ihtiyacı bu şehirde çok pahalı.

Fransa özellikle Paris bir sanat şehri ve modanın başkentlerindendir. Başka bir taraftan da aşkı simgeleyen dünyada gezilmesi ve görülmesi en güzel şehirlerdendir. Bu şehir farklı semtlerden oluşur ve her birinin rengi havası birbirinden farklıdır. Eyfel kulesi görülmezse olmazların en başında gelir ve Paris şehrinin doyumsuz manzarasını ayaklar altına serer.

Fransız mutfağı da dünyanın en iyi mutfakları arasındadır. Zaten aşçı ve şefler deninde akla ilk gelen Fransadır.

Fransa Vizesi

Fransa ya gidecek umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize zorunluluğu vardır. Yeşil pasaport sahipleri için 90 günü aşmayan seyahatlerde  vize uygulanmaz. Belirlenmiş olan hükümler ve istenilen belgeler göz önünde tutularak Fransa Cumhuriyeti Büyükelçiliğin de yada başkonsolosluklarda vize başvuruları incelemeye alınır ve gerekli işlemler yapılarak tarafınıza olumlu yada olumsuz cevap verilir. İşlemleriniz devam ederken konsolosluğun sizden ek belde talep etme yada görüşme talep etme hakkı bulunmaktadır. Unutmayın ki vize sizin için ülkeye kesin gireceksiniz anlamı taşımaz. Vizeniz olsa dahi gümrük polisinin sizi ülkeye almama yetkisi her zaman vardır. Fransa vize başvuruları için konsolosluğun yetkili kıldığı firma VFS GLOBAL’dir.  , Tavsiyemiz eğer başvuru hakkında yeterince bilgiye sahip değilseniz başvurunuzu www.vizeelcisi.com adresinden  yada 0312 429 0115  randevu ve bilgi hattını arayarak yaptırabilirsiniz.  Başvurunun yapılabilmesi için VFS GLOBAL den bilgiler girilerek randevu alınacak, randevu günü ve saati istenen evraklar eksiksiz bir şekilde ibraz edilerek ve sonrasında vize harcı yatırılarak başvuru tamamlanacaktır. Evrakların eksik ya da gerçeği yansıtmaması halinde başvuru kabul edilmez.

Parmak İzi Uygulaması Nedir?

26 Eylül 2014 tarihinden geçerli olmak üzere schengen üyesi ülkeler schengen bilgi sistemine dahil edilmiştir. Bu sistem kapsamında başvuruda bulunacak vatandaşlarımız için parmak izi uygulamasına geçilmiştir. Bu tarihten itibaren ilk kez vize başvurusunda bulunacak tüm vatandaşlar bizzat başvuruda bulunurken parmak izleri yetkili firma aracılığı ile alınarak schengen bilgi sistemine aktarılacaktır. Vermiş olduğunuz bu parmak izleri 5 yıl süre ile geçerli olacak, bu süre sonunda başvuracaklardan tekrar parmak izi alınacaktır. 12 yaş ve altında olan çocuklar bu uygulamadan muaftırlar.

Vize Sürecinizi Nasıl Yönetiyoruz

0312 429 0115 numaralı bilgi ve randevu hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Vize sürecinde öncelikle gidiş amacınızı belirtiniz. Bu bilgi ile konusunda uzman olan danışmanımız tarafından bilgilendirilme süreci başlayacak gerekli evrak listesi size verilecektir. Daha sonra istenilen belgeleri tarafımıza kargo ile yada elden teslim şeklinde iletmeniz gerekir. Oluşturulacak randevu sonrasında belirtilen gün ve saat te başvurunuz yapılır. Müşteri temsilciniz tarafından bilgilendirilirsiniz. Cevap geldikten sonra pasaportunuz tarafınıza teslim edilir böylelikle süreç tamamlanmış olur. Tüm bu süreçte siz karmaşık işlemlerle uğraşmak zorunda kalmaz zamandan kazanır ve vizenizi alarak seyahatin keyfine varırsınız.

Vize Başvurumu Ne Zaman Yapmalıyım

Almanya vize başvurularınızı seyahatinizden 90 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. Bazı dönemlerde özellikle bayram, yarı yıl , yılbaşı , gibi hareketli sezonlarda başvuruların 30 gün öncesinde yapılmasında fayda vardır. Bu gibi dönemlerde süreç fazlasıyla uzamaktadır.


bodrum escort

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir